+90 542 719 5763
blog image

Buzdolabındaki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Ev kadınlarının en çok şikayetçi olduğu durumlardan bir tanesi de buzdolabı yüzeyinde yer alan sarı lekelerdir? Peki, bu sarı lekeler nasıl oluşuyor ve nasıl çıkar? Bu soruların cevaplarına ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Buzdolabı Neden Sararır?

Buzdolabındaki sarı lekeler nasıl çıkar? sorusuna yanıt vermeden önce bunun nedenini öğrenelim. Yalnızca buzdolabı değil genel olarak bütün beyaz eşyaların ortak sorunu olan sararma birçok nedene bağlı olabilir ancak temelde 2 neden yatmaktadır. Bu nedenler şu şekildedir:

Geleneksel Temizleyiciler:

 Kullandığımız temizlik ürünlerinin seçimini iyi yapmalıyız. Ev kadınlarının yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de ucuz ürünlere yönelmesidir. Bu ürünlerin size kardan daha çok zararı olacağını hatırlatmak isteriz.

Güneş:

Kulağa saçma gibi gelebilir ancak beyaz eşyaların konumu oldukça önemlidir. Sürekli güneş alan bir bölgeye koymanız yüzeyin başta sararmak üzere birçok soruna neden olacağını bilmelisiniz. Bu nedenden dolayı beyaz eşyalarınızı güneş görmeyen alanlarda konumlandırmanız yararınıza olacaktır.

Buzdolabı Yüzeyindeki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Buzdolabı üzerindeki sarı lekelerin nasıl oluştuğunu öğrendik. Sıra geldi bu lekelerden nasıl kurtulacağımıza. Bu lekelerden kurtulmak düşündüğünüz kadar zor olmadığını söyleyebiliriz. Buzdolabındaki sarı lekelerden kurtulmanın yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Diş Macunu:

Yalnızca diş değil birçok alanda beyazlatma amacıyla kullanılan diş macununu buzdolabı üzerindeki sarı lekelerde de kullanabiliriz. Öncelikle sarı lekenin bulunduğu bölgeye bir miktar diş macununu sıkarak yüzeyi yumuşak bir bezle yaydırınız ve iyice yediriniz. Bu işlemi bölgenin beyazladığına emin oluncaya kadar tekrarlayınız. Sonrasında bol su ile durulayınız

Cif:

Beyaz eşyaların temizliği için üretilmiş olan bu ürünü buzdolabınızın yüzeyinde yer alan sarı lekelerden kurtulmak için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak, durulanması zor bir ürün olması nedeniyle bol su ile durulamayı unutmayın. Aksi takdirde yüzeyde kalan ürün parçaları uzun vadede zarar verebilir. https://www.cif.com.tr/ Yukarıda verdiğimiz yöntemlere rağmen buzdolabınızın üzerindeki sarı lekelerden kurtulamadıysanız yetkili servislerin verdiği tamir ve bakım hizmetlerinden veya ev temizliği hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.  
Paylaş:

Leave a comment

Bizi Aramak İçin Tıkla