+90 542 719 5763
blog image

Merdiven Temizliği Püf Noktaları

Bir yapı içerisinde en çok kullanılan alanlardan bir tanesi de şüphesiz merdivenlerdir. Özellikle daire sayısının fazla olduğu binalarda merdiven boşluğu oldukça kirlenmektedir. Merdiven temizliğinin püf noktalarına blog yazımızda ele aldık. Merdiven boşluğunda neredeyse zeminin her noktasına ayak basmaktayız. Dışarıda ayakkabımızın altına yapışarak merdivenlere taşıdığımız bu bakteri ve lekeler başta zemin olmak üzere merdiven demirleri gibi alanlara dağılmaktadır. Özellikle son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsü sonucunda sürekli temas ettiğimiz merdiven demirleri ve kapı kolları gibi alanlar dezenfektan edilmelidir.

Fayans Temizliğinde İnatçı Lekeler İçin Ne Kullanılır?

Türkiye’de yer alan yapıların nedeyse tamamının merdivenleri fayanstan yapılmaktadır. Fayans temizliği oldukça kolay olup yalnızca temizlemeniz gereken alanın geniş olması sizi yorabilir. Paspas kovasına doldurduğunuz su içerisine kullandığınız temizlik ürününe ek olarak bir miktar çamaşır suyu dökmeniz oldukça faydalı olacaktır. Özellikle açık renkte olan fayanslarınızın renkleri yeni gibi olacak ve üzerinde bulunan inatçı lekeler yok olacaktır.

Alüminyum Korkuluk Nasıl Temizlenir?

Merdiven arasında insan sağlığını en çok tehlikeye atan husus şüphesiz korkuluklardır. Destek alarak merdiven çıktığımız bu korkuluklar elimizle temas etmemizden ötürü bakteri kapma olasılığınız artmaktadır. Bu nedenden ötürü kalabalık apartmanlarda ihtiyaç dışında korkulardan faydalanmamanız önerilir. Binalarda genellikle alüminyum korkuluklar kullanılmaktadır. Alüminyum korkuluk nasıl temizlenir? sorusunu oldukça sık duymaktayız. Alüminyum korkuluklar temizlenmesi en basit korkuluk çeşitlerinden bir tanesidir. Bir kova içerisine doldurduğunuz su içerisine bir miktar bulaşık deterjanı dökerek elde ettiğiniz karışımla silme işlemi uygulayabilirsiniz. Hatta yeriniz müsait ise hortum ile yalnızca su ile yıkama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamalısınız ki bol suyla yıkamanız daha sağlıklı olacaktır.

Merdiven Temizliğinde Hangi Deterjanlar Kullanılır?

Birçok apartman sahibi temizlik firmalarından kaçarak merdiven temizliğini kendi imkanlarıyla yapmaya kalkışıyor. Bu süreç içerisinde yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de temizlik ürünlerinin pahalılığından kaçmasıdır. En ucuz kalitesiz temizlik ürünleri ile yapılan merdiven temizliğinden ne yazık ki pek bir verim alacağınız söylenemez. Bu nedenden ötürü kullanacağınız deterjanın kaliteli olmasına özen gösterin. Bu sayede daha az malzeme kullanarak daha iyi bir temizliğe sahip olacaksınız. Kalitesiz temizlik ürünlerinin sizlere hiçbir zaman kar ettirmeyeceğini bilmelisiniz.

Kademeli İlerleyin

Merdiven temizliğinde acemilerin en sık yaptığı hatalardan bir tanesi de temizliğe aşağı katlardan başlamasıdır. Merdiven temizliğinde en üstten başlanarak aşağı doğru gidilmesi gerekir. Bunun nedeni ise altta temizlenen katlara üst katlardan toz ve bakteri gideceğidir. Üst katlardan temizliğe başlayarak aşağı doğru ilerlediğiniz takdirde temizlik işlemini çok daha basit bir hale getirebilirsiniz. Büyük apartmanlarda tek bir paspas kovasına doldurulan su ile işinizi bitirmemelisiniz. Bu kova içerisinde yer alan suyun kirlendikçe temizlenerek yeni su ve deterjan karışımı ile devam edilmelidir. Aksi halde ilk silinen yerler haricinde suyun kirlendiği noktada sonra bakteriyi yaymış olacaksınız. Belki görünüş bakımından pek bir şey belli olmasa da sağlık bakımından zararı olacaktır.

Merdiven Temizliği Firması

Bu temizlik işleminiz için izleyebileceğiniz en etkili yöntem Kütahya temizlik şirketidir. Çalışmak istediğiniz firmanın kurumsal bir kimlik taşıdığından emin olmalısınız. Aksi takdirde yukarıda verdiğimiz hatalardan bir kısmını uygulayarak yanlış hizmet alabilirsiniz. Kütahya merdiven temizliği hizmeti veren firmamızdan faydalanarak merdivenlerinizin en iyi şekilde temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz.
Paylaş:

Leave a comment

Bizi Aramak İçin Tıkla